Święta, święta i po świętach

Większość z nas zapomniała już o tych pięknych chwilach spędzonych z najbliższymi. My jednak jeszcze raz chcemy poczuć magię świąt i przypomnieć o pewnym ważnym wydarzeniu, które miało miejsce 13 grudnia 2017 roku. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klasy trzeciej pod opieką nauczycieli. Tego dnia zebrani goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa oraz narodzenie Jezusa. Na scenie wystąpiło prawie 40 uczniów, którzy wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Pod koniec przedstawienia dzieci wspólnie zaśpiewały pastorałkę „Przekażmy sobie znak pokoju” i chwyciły się za ręce. Tym symbolicznym gestem chciały uświadomić wszystkim jak ważnymi wartościami w życiu człowieka są: tolerancja, szacunek, zrozumienie czy empatia. Nie tylko przez ten jeden dzień w roku powinniśmy być dobrzy dla innych, spróbujmy przez cały rok odnosić się do drugiego człowieka z szacunkiem bez względu na jego kolor skóry, płeć, język lub wiarę.