27 maja klasy 2, 3 oraz 4 wybrały się na wycieczkę do Międzyzdrojów. W naszym planie na pierwszym miejscu znalazło się niedawno otwarte oceanarium.

Bez wątpienia jedną z atrakcji jest szesnastometrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Nasi wychowankowie również mogli w touch poolu dotknąć żywe ryby. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych.

Następnym punktem wycieczki była aleja gwiazd. Prócz odcisków dłoni, na promenadzie zobaczyć można figury całych postaci związanych z filmem i kinem. Stanęliśmy twarzą w twarz m.in. z Janem Machulskim, Andrzejem Wajdą czy Krzysztofem Kolbergerem.

Odbyliśmy spacer po molo, które ma długość 395 m i wchodzi w głąb Morza Bałtyckiego. Na końcu mola znajduje się przystań, z której odpływają statki turystyczne do Świnoujścia oraz niemieckich miejscowości jak Ahlbeck czy Heringsdorf.

Na promenadzie dzieci zakupiły pamiątki oraz lody.

Na koniec wycieczki  zwiedziliśmy Aleję Gwiazd Sportu, to bez wątpienia jedna z najważniejszych dziwnowskich wizytówek.