22 kwietnia uczniowie klas trzecich i czwartych na chwilę przeniesieni zostali z ekranów kinowych bezpośrednio do sali koncertowej, gdzie magia dźwięków stworzyła niezapomniane doznania.

W ramach cyklu Młoda Filharmonia Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej pod batutą Radosława Dronia wyruszyła w podróż po ścieżkach dźwiękowych znanych i lubianych filmów. Tytuły takie jak "Avatar", "Madagaskar" czy "Janosik" stały się nie tyle obrazem, a głównie dźwiękiem, który wypełnił salę po brzegi.

Ale to nie koniec emocji! Orkiestra zabrala nas także w podróż po oceanach z "Piratami z Karaibów", na polskie ulice z "Va Bankiem", do świata kung-fu z "Kung-fu Pandą" oraz w niezwykłą odległą przestrzeń z "Star Trekiem". Każdy utwór, każda nuta, każdy dźwięk wywoływał burzę emocji i niezwykłe wrażenia.

Reakcje widzów? Ręce same składały się do oklasków, a uśmiechy nie znikały z twarzy nawet po zakończeniu koncertu. To właśnie moc dźwięków filmowych połączona z profesjonalizmem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Śląskiej sprawiła, że nasza wizyta stała się wyjątkowa i niezapomniana.

Dziękujemy za tę podróż pełną dźwięków, która na zawsze pozostanie w naszych sercach!