17 listopada 2017 r. w godz. 19.00 - 22.00 odbędzie się kolejna już impreza z cyklu "Noc odkrywców" dla uczniów klas 3 szkoły podstawowej.

Poniżej przedstawiamy plan spotkania.

Dzieci będą podzielone na 6 grup:

• 3a – dwie grupy po 6 osób
  • 3b – dwie grupy po 8 osób
  • 3c – dwie grupy po 6 osób.

Zajęcia będą odbywać się w salach na pierwszym piętrze w budynku na ul. Witosa 18.

Tematyka zajęć w poszczególnych salach:

• "Biologia w kuchni"
  1. "Gdzie się kryje witamina C? Wykrywanie witaminy w różnych produktach spożywczych"
  2. "Dlaczego ciasto drożdżowe rośnie?"

Do sali wchodzą jednocześnie dwie grupy, które będą miały ok. 30 minut na każde doświadczenie.

• "Co się kryje w lesie? Grzybobranie"

Zajęcia przygotowane przez uczniów klasy 2GC – gra dydaktyczna. Dzieci szukają grzybów i rozpoznają te jadalne i trujące. Uczą się rozpoznawać zwierzęta po ich tropach.

• „Pudło strachu – tylko dla odważnych”. Po dotyku należy rozpoznać jakie tajemnicze przedmioty / zwierzęta kryją się w pudłach .

Czas dla każdej grupy to ok. 20 – 25 minut.

• "Czy latem może padać śnieg?"

Zajęcia przygotowane przez uczniów klasy  7B
Czas dla każdej grupy wynosi ok. 20 minut.

• "Pstryczek elektryczek"

Zajęcia przygotowane przez uczniów klasy 7B. Dzieci konstruują proste obwody elektryczne.
Czas dla każdej grupy wynosi ok. 20 - 30 minut.

• "Jak zbudować własnego robota?"

Warsztaty przygotowuje pan Michał Skowroński. Zajęcia z interaktywnymi klockami lego.
Czas dla każdej grupy to ok. 30 minut.

• "Fizyka wokół nas"

Zajęcia przygotowuje pani Marta Skwarek.
Czas dla każdej grupy wynosi ok. 30 minut.

• "Pokój szalonego naukowca – chroń świat przed zagładą wirusów!"

Zajęcia przygotowane przez uczniów klasy 2GC. Dzieci wcielą się w detektywów, których celem jest obrona naszej planety przed złowrogim wirusem.
Czas dla każdej grupy wynosi około 20 minut.

Serdecznie zapraszamy!