W środę, 7 października, miała miejsce uroczystość pasowania na Ucznia klasy I. W tym wyjątkowym dniu wzięli udział licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie, nauczyciele i oczywiście bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnie odśpiewanego hymnu Państwowego i hymnu Prywatnej Szkoły Podstawowej „Szkoła jak Dom”. Pierwszoklasiści ślubowali kochać ojczyznę, być dobrym uczniem oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu zabrała głos Pani Dyrektor Jolanta Kałuża, a następnie pasowała po kolei każdego na Ucznia naszej Szkoły. Na koniec wszystkie dzieci dostały w prezencie czapki z logiem szkoły. Ten uroczysty dzień uczniowie pierwszej klasy i ich rodzice będą mile wspominać.