20 i 21 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w szkolnych rekolekcjach, które odbyły się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herbeta. Czas ten był nie tylko okazją do wspólnej modlitwy. Sednem tego czasu było spotkanie z Michałem Archaniołem. Wspomniana parafia przeżywała czas peregrynacji figury św. Michała Archanioła z góry Gargano. Zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu tematyka wysłuchanych konferencji dotyczyła aniołów. Ksiądz rekolekcjonista przypomniał nam katechizmowe prawdy o bytach duchowych, tj. o naszych aniołach stróżach i archaniołach. Opowieść o jego własnych doświadczeniach (ksiądz przyjechał do nas z Białorusi) była dla większości z nas bardzo poruszająca. Wierzymy, że każdy z nas zapisał w swoim sercu i umyśle choć jedno zdanie, które pozostanie z nim na dłużej :)  Dwudniowy czas był okazją do spotkania z Panem Bogiem i samym sobą...