Prywatna Szkoła Podstawowa w Katowicach

"Szkoła jak Dom"

W drugim tygodniu Zielonej Szkoły odbyła się wycieczka klas drugich, trzecich oraz czwartych. Od samego rana trwały przygotowania: poranna toaleta, szykowanie plecaków, śniadanie ... aż w końcu wyjazd. Ta niesamowita atrakcja miała miejsce w ten wyjątkowy dzień, jakim jest DZIEŃ MATKI.

Naszą pierwszą stacją było ŚWINOUJŚCIE, w którym uczniowie oraz opiekunowie zwiedzali Fort Gerharda. Tam odbyło się dla uczestników szkolenie oraz pasowanie wojskowe. Poznaliśmy historię tego niezwykłego miejsca.

Drugą stacją byla wizyta nad Jeziorem Turkusowum. Pogoda niezbyt mile nas przywitała, po chwilowej ulewie słońce otuliło krajobraz promieniami, a woda nabrała turkusowych kolorów.

Kolejną stacją były Międzyzdroje, gdzie udaliśmy się na promenadę gwiazd, a następnie na molo z którego rozciągały się piękne widoki. Pyszne lody i zakupy pamiątek umiliły te chwile.

Ostatnią stacją naszej wycieczki był Trzęsacz. Tam w Muzeum Multimedialnym poznalismy historię kościoła. Nowoczesna technologia bardzo spodobała się naszym uczestnikom.

Na sam koniec po kolacji odbyliśmy spacer na plażę, gdzie czerpaliśmy przyjemność z kąpieli słonecznej na zachodzie słońca....

 

POWRÓT