Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbyło się 9 października 2018 roku. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie pionu I-IV i przede wszystkim bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści. To oni wraz z czwartoklasistami przygotowali krótki program arty­styczny, po którym ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu zabrała głos Pani Dyrektor mgr Jolanta Kałuża, a następnie pasowała po kolei każdego na Ucznia naszej Szkoły. Pod koniec uczniowie klas czwartych wręczyli swoim młodszym kolegom drobny upominek, który sami przygotowali. Ten uroczysty dzień uczniowie pierwszej klasy i ich rodzice będą mile wspominać.