Od 11 października 2017 roku nasi pierwszoklasiściści są już pełnoprawnymi członkami społeczności  szkolnej. Pani Dyrektor Jolanta Kałuża pasowała dzieci z  pierwszych klas Prywatnej Szkoły Podstawowej "Szkoła jak Dom" na uczniów.  Cała uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów. Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po programie artystycznym odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły(…)". Na zakończenie wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe czapeczki z logo naszej szkoły. To był wyjątkowy dzień!