21 kwietnia z okazji pierwszego dnia wiosny w Szkole jak Dom odbyły się warsztaty pszczelarskie prowadzone przez „Śląskie miody – pasieki miejskie”. Uczniowie dzięki pasji pana Krzysztofa,  naszego gościa, mieli możliwość dowiedzieć się jak wygląda życie pszczół, a także poszerzyć wiedzę na temat tych pożytecznych owadów. Uczniowie dowiedzieli się kim jest bartnik, czym jest ul oraz jak wytwarzane są miody w pasiekach. Ta niezwykła lekcja pozwoliła im uwrażliwić się na ciężką pracę tych małych pracownic.

Każdy uczestnik wydarzenia mógł zajrzeć do ula, oczywiście po wcześniejszym ubraniu ochronnego stroju, a także spróbować smaku prawdziwego, zdrowego miodu. Był to dla nas bardzo pouczający i słodki dzień.