Pierwszy wyjazd integracyjny w roku szkolnym 2018/2019 już za nami. Od 1 do 3 października uczniowie klas IIa oraz IIb uczestniczyli w wyjeździe do Brennej.
Czas integracji wypełniony był różnorodnymi zajęciami. Już pierwszego dnia odwiedziliśmy „Chlebową chatkę”, gdzie mogliśmy się przenieść do czasów naszych pradziadków i poznać życie na dawnej, polskiej wsi. Zwiedzaliśmy i podziwialiśmy drewnianą chatę, w której zgromadzono różne sprzęty niezbędne do życia w gospodarstwie. W stodole, znajdującej się tuż obok chaty zobaczyliśmy dawne maszyny rolnicze oraz próbowaliśmy młócić zboże za pomocą drewnianego cepa. Naszą wizytę w tym niezwykłym miejscu zakończyliśmy degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków, do których gospodarze podali chleb, smalec, masło, miód i kawę zbożową, oczywiście wszystko domowej roboty. Następnie udaliśmy się do hotelu "Pod Świerkami", gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej, pobawiliśmy się na placu oraz popływaliśmy w basenie. Wieczorem świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”.

Następnego dnia wybraliśmy się na spotkanie z kozami. Tam zapoznaliśmy się z historią pasterzy, karmiliśmy kozy oraz wyrabialiśmy pyszne serki z koziego mleka. Po południu rozegraliśmy wyścigi rzędów oraz zrobiliśmy zawody w „dmuchańcach”. Wieczorem zjedliśmy pyszną pizzę oraz trochę potańczyliśmy podczas NEON PARTY.

Ostatniego dnia podziwialiśmy piękno ojczystej przyrody na terenie Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi, rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych oraz sów Mogliśmy śledzić loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia) prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich powrót na zawołanie opiekuna.

To był bardzo mile spędzony czas, po powrocie do Katowic dzieci pytały, kiedy będzie następny taki wyjazd.