Pierwszaki udały się na swoją pierwszą integracyjną wycieczkę. Atrakcji było co niemiara.
Nasza przygoda rozpoczęła się od warsztatów w Manufakturze „Hokus Pokus”, gdzie dzieci dowiedziały się, jak wytwarzane są słodycze oraz własnoręcznie zrobiły lizaki. Następnie odwiedziły „Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie i odkryły tajemnice szewstwa, bednarstwa, kołodziejstwa, piekarstwa i młynarstwa. Uczestniczyły w warsztatach wytwarzania mąki, a swoją nowo zdobytą wiedzę utrwaliły poprzez gry i zabawy multimedialne.
Ponieważ dzień był bardzo aktywny, wszystkim dopisały apetyty i z wielką przyjemnością dzieci zjadły pizzę własnej kompozycji. Ten wyjątkowy dzień dopełniły interaktywne warsztaty z wykorzystaniem naturalnych materiałów w Etno Pracowni.