20 września uczniowie klas: IIIa, IIIb i IIIc PSP „Szkoły jak Dom” wyjechali na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Zwiedziliśmy Sztolnię Gertrudę, obejrzeliśmy podziemny skarbiec, w którym znajduje się 1066 „złotych” sztabek. Podziwialiśmy też przepiękny, jedyny w Polsce podziemny wodospad. Mocnych wrażeń dostarczyła nam przejażdżka podziemną kolejką i ośmiometrowa zjeżdżalnia.  Następnie zwiedziliśmy Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, która jest jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Wieczorem wolny czas spędziliśmy na basenie.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Park Narodowy Gór Stołowych a w nim labirynt w Błędnych Skałach, gdzie pokonaliśmy niepowtarzalną kilkusetmetrową trasę. Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się autokarem do Kudowy Zdroju. Tam zwiedziliśmy Muzeum Zabawek. To była frajda dla dużych i małych. Dzieci zobaczyły zabawki, którymi bawili się w dzieciństwie ich rodzice oraz dziadkowie.

Trzeciego i ostatniego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do uzdrowiska Duszniki Zdrój. W pijalni wód mineralnych mogliśmy spróbować jak smakują lecznicze wody. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa, gdzie wciąż wyrabia się papier. Każdy samodzielnie „wyprodukował” dwie kartki czerpanego papieru. Obejrzeliśmy też bardzo ciekawą wystawę dotyczącą produkcji banknotów. Doskonałą zabawą była próba otwarcia prawdziwego sejfu.

Wszyscy wróciliśmy do Katowic bardzo zadowoleni i w doskonałych humorach.