23 września 2015 r. klasy drugie pojechały na integracyjną wycieczkę szlakiem Orlich Gniazd. Na początku naszych wojaży zwiedziliśmy Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Następnie w Parku Doświadczeń Fizycznych przekonaliśmy się, że fizyka wcale nie musi być nudna. Ruchem niejednostajnie przyśpieszonym zjechaliśmy torem saneczkowym prosto do Parku Rozrywki, gdzie czekały na nas niesamowite atrakcje. Obejrzeliśmy również makiety średniowiecznych zamków i warowni, a także repliki maszyn oblężniczych z tego okresu, które znajdują się w Parku Miniatur. Szukając Białej Damy postanowiliśmy odwiedzić Zamek w Bobolicach, gdzie tajniki tego miejsca zdradził nam prawdziwy rycerz.

Jeszcze większe emocje zaczęły się drugiego dnia. Celem naszej wyprawy stał się Ojcowski Park Narodowy. Poznaliśmy dzieje Łokietka, zobaczyliśmy dwa nietoperze, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty oraz ścienne nacieki, które zostały w bardzo żartobliwy sposób nazwane przez dzieci. Następnie Bramą Krakowską przeszliśmy do Źródełka Miłości, gdzie zostaliśmy skropieni miłością do wiedzy i nauki.

Zwieńczeniem naszej wyprawy był Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczuga Herkulesa. Pełni pozytywnych emocji szykujemy się już do zwiedzania kolejnych zamków w Olsztynie i Niedzicy, ale to dopiero za rok.