Z okazji Barbórki w "Szkole jak dom" w klasach 1-4 został zorganizowany dzień koloru czarnego, który ma symbolizować węgielki.

Szkolne obchody Barbórki w ramach zgranej klasy miały następujący przebieg: każda klasa otrzymała zadanie polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu klasowego wagonika, a następnie przekazanie go paniom ze świetlicy. Miała tutaj miejsce integracja nauczycieli wychowawców i przedmiotowców. Oni mieli  wykonać maszynistę, natomiast lokomotywę wykonały panie ze świetlicy. Wszystkie gotowe projekty zostały połączone w całość i powstał maszynista, który kieruje lokomotywą ciągnącą wagoniki.

4 grudnia był także zaplanowany dla dzieci teleturniej pod tytułem "idź na całość", gdzie w zabawie można było zdobyć cenne punkty na świetlicową tablicę aktywności, ale także ZONKA w naszym przypadku była to panda w worku. Teleturniej rozpoczynał się pytaniami z wiedzy na temat górnictwa, kolejno została przyznawana określona liczba punktów, którą uczniowie mogli wymienić na jedną z trzech kopert, którą wspólnie wybierali. Szczęśliwcami wylosowanej Pandy worku została klasa 4b, która aby otrzymać punkty musiała wykonać  zaplanowane zadania.