Podczas Zielonej Szkoły klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Motylarni oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu.

Do tych miejsc zawiozła nas miejscowa ciuchcia, która była dodatkową atrakcją dla dzieci.

Pierwszym punktem zwiedzania była Motylarnia, jest to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek na ich temat. Uczniowie na własnej skórze mogli poznać klimat, w jakim żyją te stworzenia oraz zrobić sobie ciekawe zdjęcia.

Drugim punktem wycieczki był Park Miniatur Latarni Morskich. Tam Pani przewodnik opowiadała o latarniach całego wybrzeża. Dzieci miały możliwość odsłuchania wystrzału z armaty, która była używana, gdy latarnia nie dawała sygnału świetlnego.

Wycieczka zakończyła się zakupem pamiątek i oczywiście lodów.