W szkole podstawowej odbył się kolejny spektakl z cyklu „Żywa lekcja historii”, tym razem przygotowany dla uczniów klas I – IV.

Głównym tematem tej inscenizacji była epoka średniowiecza. Dzieci zapoznały się z wybranymi wydarzeniami z tego okresu dotyczącymi polityki, wojen, rycerzy oraz bardzo specyficznej kultury rycerskiej.

Część uczniów w trakcie widowiska przebrana została w kostiumy z epoki i odegrała przeznaczone dla nich role: wikinga, rycerza, giermka itp. Mali rycerze dostali nawet do rąk miecze, tarcze i topory.

W trakcie przedstawienia można było nie tylko posłuchać opowieści o wikingach, rycerskim kodeksie honorowym, wyprawach krzyżowych, zakonach rycerskich, takich jak Krzyżacy, ale również stać się uczestnikiem turnieju rycerskiego czy ceremonii pasowania na rycerza.

Najważniejszą ideą „Żywej lekcji historii” jest zapewnienie dzieciom doskonałej zabawy w połączeniu z bardzo dużą porcją wiedzy.