Po raz kolejny uczniom Prywatnej Szkoły Podstawowej “Szkoła jak Dom” zaprezentowano przedstawienie z cyklu “Żywa lekcja historii”. Tym razem zaproszeni artyści przyjechali do nas ze spektaklem pt. “Niepodległość”, do którego scenariusz powstał z myślą o setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wyżej wspomniana inscenizacja historyczna była okazją do zapoznania się z burzliwą historią Polski od schyłku XVIII wieku aż do odzyskania niepodległości 11.11.1918 r. Przedstawienie w swojej treści zawierało najważniejsze wydarzenia z tego okresu takie jak:

• Konstytucja 3 Maja
  • Rozbiory Polski
  • Powstanie kościuszkowskie
  • Okres panowania Napoleona
  • Legiony Polskie
  • Księstwo Warszawskie
  • Upadek Napoleona i jego konsekwencje dla historii Polski
  • Królestwo Polskie
  • Powstanie listopadowe
  • Powstanie styczniowe
  • Józef Piłsudski
  • I wojna światowa
  • Powrót Piłsudskiego z Magdeburga
  • Odzyskanie niepodległości

Główną ideą “artystycznych spotkań z historią” jest edukacja poprzez zabawę, dlatego uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, wcielając się m. in. w role Napoleona, legionistów, powstańców czy samego Józefa Piłsudskiego.

Wartki i dowcipny scenariusz spektaklu, kostiumy oraz rekwizyty sprawiają, że “ Żywa lekcja historii” cieszy się w naszej szkole dużą popularnością.