Dnia 4 lutego w naszej szkole odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelniczej. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestniczy muszą przeczytać dziesięć wybranych pozycji  książkowych  i wypełnić testy. Jeśli   otrzymają wystarczającą ilość punktów, mogą wziąć udział w teście półfinałowym. Uczennice klasy Vb wykazały się wytrwałością oraz prawdziwą pasją. Doskonale rozwiązały testy kwalifikacyjne oraz świetnie poradziły sobie z testem półfinałowym. Warto podkreślić, że organizatorzy sprawdzają nie tylko czytanie ze zrozumieniem, ale również   pamięć i wiedzę ogólną.  Agnieszka i Natalka dzięki zamiłowaniu do książek dotarły do finału konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki konkursu
Dorota Świerniak-Szewczyk