Czym są witaminy i jak zbadać ich zawartość w tym, co jemy i pijemy? Jak skonstruować własne radio? Jak rozwiązać matematyczną łamigłówkę, przeprowadzić eksperyment fizyczny i wyjaśnić efekty tajemniczej reakcji chemicznej? Jak znaleźć wyjście z tajemniczego pokoju strachu i poradzić sobie z trudnymi zagadkami? Okazuje się, że to wcale nie takie trudne! W piątkowy wieczór uczniowie młodszych klas Szkoły jak Dom mogli poznać tajniki prawdziwej nauki podczas zorganizowanej przez starszych kolegów Nocy Odkrywców. Uczniowie siódmych klas Szkoły jak Dom, klas gimnazjalnych Szkoły Amicus i starszych klas Complex of Silesian International Schools oraz ich nauczycie zaprosili trzecioklasistów do wzięcia udziału w pasjonującej, nocnej przygodzie z nauką. W budynku naszej Szkoły przy ul. Witosa 18 jeszcze późną nocą tętniło życie, gdy nasi młodsi koledzy samodzielnie poznawali arkana nauk przyrodniczych, przeprowadzali eksperymenty, organizowali zawody prawdziwych robotów i rozwiązywali pasjonujące zadania logiczne. Kto wie, czy wśród nich nie ma przyszłych prawdziwych fanów nauki i kandydatów do Nagrody Nobla? Najmłodszy mały naukowiec obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny! Cóż... Leonardo da Vinci, Izaak Newton, Galileusz czy Albert Einstein też kiedyś mieli trzy lata.