Pod koniec kwietnia odbyła się w naszej szkole, historyczna inscenizacja pt. "POWSTANIA ŚLĄSKIE", którą przygotowano dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
W przedstawieniu ukazane zostały najważniejsze wydarzenia z historii Polski od 2 poł. XVIII wieku:

• rozbiory Polski
  • okres wojen napoleońskich
  • walka Polaków o niepodległość w XIX wieku
  • I wojna światowa
  • odzyskanie przez Polskę niepodległości 11.11.1918 roku
  • powstania śląskie

Dużym atutem przedstawienia był zabawny i profesjonalnie opracowany pod względem merytorycznym scenariusz oraz świetny występ aktorów. Za największą atrakcję przedstawienia śmiało można uznać, pojawienie się na scenie uczniów naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczyli w inscenizacji, mając jednocześnie możliwość wystąpienia w kostiumach z epoki.
Niekonwencjonalna lekcja historii zrealizowana była z dużym poczuciem humoru, a wszyscy jej uczestnicy nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami.