15 października uczniowie klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem życzeń wszystkim nauczycielom oraz wręczeniem kwiatów Pani Dyrektor - mgr Jolancie Kałuży, która wygłosiła krótkie przemówienie podkreślające ważność misji nauczycielskiej.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili uczniowie klas 8a i 8b. Warto podkreślić, że autorami scenariusza byli uczniowie wspomnianych klas, więc miało ono wartką akcję i bardzo dynamiczny przebieg. Przede wszystkim jednak pełne było dowcipu i humoru i, jak określili to sami uczniowie, nie miało ono na celu ośmieszenie żadnej z postaci, lecz tylko rozbawienie i ukazanie wesołych i zaskakujących momentów z życia naszej szkoły. Po zapewnieniu uczniów o dużej sympatii, jaką darzą swych nauczycieli, każdy edukator czekał w napięciu, by przekonać się, jak widziany jest oczyma podopiecznych.

W czasie występu cała publiczność - zarówno uczniowie jak i nauczyciele - co chwilę wybuchała gromkim śmiechem, co można odebrać jako pełny sukces przedstawienia. Wszyscy byli rozbawieni do łez. Niepodobna nie wspomnieć o oprawie muzycznej przygotowanej zarówno przez uczennice klasy 8a, jak i naszą niezastąpioną Panią mgr Danutę Kościelny. Jak to zwykle w naszej szkole bywa, dzięki zaangażowaniu niesamowitej młodzieży oraz świetnemu wyposażeniu technicznemu i lokalowemu szkoły, Dzień Edukacji Narodwej w klasach 7-8 i gimnazjalnych był wspanial i pełen kreatywności.